golgelerin gücü adına

Japon devinden sıradışı TV

Japon teknoloji devi Sharp’ın 70 inç’lik televizyonu, piyasadaki 4K Ultra HD TV’lerden çok daha yetenekli!

Japon elektronik devi Sharp, 70 inç boyutundaki 4K Ultra HD televizyonu PN-H701’i duyurdu. 3.840 x 2.160 piksel çözünürlüğe kadar çıkabilen televizyon 9mm genişliğinde son derece ince alüminyum kasaya sahip ve televizyon kategorisindeki en ince model olma özelliği taşıyor. Yatay ve dikey görüntü vermek üzere tasarlanmış olan televizyon ayrıca aşağı ve yukarı olarak 20 derece eğik yerleştirilebiliyor.

Piyasadaki diğer 4K Ultra HD modellerden farklı olarak Sharp’ın PN-H701 modeli düşük çözünürlüklü görüntüleri 4K’ya yükseltebiliyor. Yani 1080p çözünürlüğünde yapılan tv yayınını 4K çözünürlüğe yükselterek seyirciye gösteriyor. Bu operasyon için gerekli olan dönüştürücü televizyona dahili olarak geldiği için, görüntüyü yükseltme işlemi iki kat hızlı yapılabiliyor. Televizyon ayrıca dahili bir hafızayla geliyor ve bu da ekrandaki TV yayınını durdurma ve geri alma imkanı tanıyor.

Televizyon Şubat ayının ilerleyen günlerinde piyasada olacak. Türkiye’ye geliş tarihi ise şimdilik net değil.

17 Nisan 2017 YAZAN : Admin | OKUNMA : 324 | YORUM : 0

YORUMLARINIZ YÖNETİCİ ONAYINDAN SONRA YAYINLACAKTIR.

GÜNÜN SÖZÜ : Ömrünü Verecekmiş gibi Hayatınıza Girenler Ömrünüzü Alır Gider...

MT HAKKINDA ?

mIRCTurk Sunucuları 2002 yılında IRC dünyasına giriş yapmış ve bu zamana kadarda varlığını sürdürebilen nadir oluşumlardandır. Herzaman sunucu içerisindeki güvenliği ve misafir rahatlığıın düşünerek hareket eden hiyararşik yönetim sistemiyle akıllara kazınmış bir birleşimdir.