mIRCTurk

beta v7.0  

mirc

Menü

Otomatik Kurulumlar

Yeni Makaleler

+ /ns set msn/
[10895]
+ /os sms teln
[9161]
+ Anope den IR
[6883]
+ Access Kabul
[7335]
+ Modul: m_svs
[9870]

Youtube'dan Para Kazanma Yolları

Youtube'da Hem Eğlen Hem Para Kazan Devri

Youtube'da Hem Eğlen Hem Para Kazan Devri Sanal ortamda video üretip yayınlamak gün geçdikçe internet kullanıcıları için yeni bir kazanç kaynağı olmaya başladı. Dosya indirmeye gerek duyulmadan,veri akışıyla izlenen videoların internete hızlı bir giriş yapmasının ardından, müzik, program bölümleri, araç gereç görüntülü kullanım kılavuzları hatta makyaj yapmanın püf noktalarına kadar paylaşılan binlerce video sayesinde bir panayır yerini andıran siteler gitgide yaygınlaşmaya başladı. Globalleşen dünyada iş bulmak için rekabet giderek artarken, pek çok genç internetin getirdiği nimetlerinden yararlanıp, kendilerine sanal alemde kariyer yapma çabasındalar.
Youtube'un ayda 500 milyon kullanıcıya ulaştığı ve sadece video üzerine kurulmuş en büyük site olduğu bir gerçekken, pazarlamacılar da burada oluşan kitlelere yöneliyorlar. Youtube, DailyMation, Blip.tv reklam verenleri en güzel içeriği sunmaya çekerken;video ve resimli reklamlardan edindikleri kazancın bir kısmını da üretenlere aktarıyorlar. Sadece Youtube, 2007'den bu yana en çok tıklanan amatör içeriği oluşturan 20 bin video üreticisine milyonlarca dolar ödedi.Reklamcıların ödediği fiyatlar videoların popülaritesine ve niteliğine göre değişiyor.

Video tasarımcıları,1000 kez açılan bir video için 20 dolarak kadar ücret alıyor.
Youtube, 2010'a kadar reklam gelirinden ayda bin doların üzerinde kazanan ortaklarının sayısında %300 artış olduğunu bildirdi. Bu kadar yüksek artışın olmasındaki temel nedenlerden birinin de İnternet ortamındaki yapımcıların menajer, müdür, pazar kaygısı olmadan çalışma fırsatı olduğu belirtiliyor.

Kazancın tek kaynağı reklamlar değil. Bazı video yapımcıları büyük şirketlerle büyük meblağlara varan sponsorluk anlaşmaları yapabiliyor. Büyük markalar, şahısların uzmanlar kadar, görüşlerine güvenebileceklerini düşündükleri kişilere de kulak verdiğini göz ardı etmiyorlar. Örneğin YouTube, genç kızların yaşıtlarına, ne giydiklerini, nereden aldıklarını, belirli bir modayı nasıl uygulayacaklarını anlattıkları video bloglarıylarla dolu.
İnternette video reklamları gelişip, satışa yönelik altyapılar daha iyi planlanmış duruma geldikçe, giderek daha çok kişinin aradığı çıkışı kendi internet videolarıyla yakalayabileceğini düşünülüyor. Bu da sanal bir dünya yaratılmasına ön ayak oluyor. Ve bu ortamın televizyonun yerini alabiliceği düşünülüyor.

Birçoğunuz internetten meşhur olan şarkıcı yada oyuncuları biliyorsunuzdur.Bu kadar çok örnek varken, şöhrete giden yolun artık uzun ve meşakatli değil,sadece bir tık uzağınızda olduğu da aşikar. Kazanabiliceğiniz para her zaman manşetlere çıkıcak ölçüde olmayabilir. Ama işinizi bırakıp, evinizde hayranlarınızla birlikde olmak için vakit ayırmaya yeter.


       Ekleyen: jagermeister           Tarih: 2011-09-26 11:47:33        Yorumlar(0)

Tumblr Çılgınlığı Aldı Başını Gidiyor..

Internetin Yeni Eğlencesi Tumblr !

Internetin Yeni Eğlencesi Tumblr ! Youtube, Facebook, Twitter, Groupon derken şimdi de Tumblr sanal alemi kasıp kavurmaya başladı. Dört yıl önce kurulan ancak son 6 aydır yıldızı parlamaya başlayan sanal alemin son gözdesi Tumblr için bir çok yatırımcı kesenin ağzını açmış durumda.
Kurucusu David Karp olan Tumblr,27.8 milyon blog ağırlıyor. Sanal alemin parlayan yıldızı olucağa benzeyen Tumblr, Youtube-Facebook-Twitter-Groupen gibi sosyal paylaşım sitelerinin popülaritesine yetişicek gibi gözüküyor.
İnternetteki geleneksel blog sistemine, kattığı yeni nesil uygulamalar ve sosyal medya tabanlı içerikle yeni bir form vermeyi başaran ve bu sayede milyonlarca kullanıcıyı hızla kendisine çeken Tumbrl'un kurucucu ve CEO'su 25 yaşındaki girişimci David Karp.

Karp'ın en önemli başarısı kişisel blog alanında basit ve bedava bir söylemle kullanıcının karşısına çıkması ve rakiplerine kıyasla günümüzün popüler sosyal paylaşım ağlarıyla tam bir uyum içinde çalışıyor olması.
Tumblr'ın yükselen grafiği ile bir anda yatırımcıların gözdesi olan David Karp; ABD'de yıldızı parlayan genç girişimciler listesinde yer almaya başlayarak, 2007'de New York'ta küçük bir şirket olarak kurduğu Tumblr'u aldığı son yatırımların ardından milyar dolarlık yeni ekonomi şirketleri ligine girmeye çok yakınlaştırdı.
İçeriğinde 27.8 milyon blog barındıran site son olarak 100 milyon dolarlık yeni yatırım aldı ve bu sayede şirket değerini 800 milyon dolar'a yükseltti.
Youtube'un ana yatırımcısı Sequoia Capital'den büyük fon sağlayan şirket ayrıca Spark Capital, Union Square Ventures, Betaworks, John Borthwick, Fred Seibert, Albert Wenger, ve Martin Varsavsky isimleri melek yatırımcıları listesine eklemeyi başarmış durumda.

Bloglara günlük 37 milyona yakın tekil içerik girişi sayısına ulaşan sitenin amacı toplamda 10 milyona ulaşmak.
Blog dünyasının en popüler adresi 9 yıllık Wordpress'i bundan birkaç ay önce 21 milyon blog sınırında yakalayarak geçen Tumblr, yeni ekonomi devi Google'ın 2004 yılında satın aldığı Blogger ağına da kafa tutmaya da aday gözüküyor.
Öte yandan Tumblr.com'a kişisel bloggerların yanı sıra son dönemde kurumsal tarafta da şirket sayfaları yoluyla ilgi oluşmaya başladı.

"Milyonlarca insan yaptığı, bulduğu, sevdiği, düşündüğü veya oluşturduğu şeyleri paylaşıyor" sloganıyla sanal dünyaya adım atan Tumblr'da bir kullanıcı ayda ortalama 14 orijinal gönderi ve 3 yeniden bloglama yapıyor.
Bu gönderilerin bir kısmı fotoğraflardan oluşuyor.
Diğer bir kısmı ise metin, bağlantı, alıntı, Müzik ve videolar olarak sıralanıyor.
Tumblr iletilerinde yer alan "yeniden blogla" tuşu, tek bir dokunuşla bir gönderinin binlerce blog arasında hızla yayılmasını imkan sağlıyor.

Tumblr nedir? Nasıl kullanılır?
* İnternette kişisel blog (günlük) açılmasını sağlayan bir platform.
* Ücretsiz olarak, kullanıcı adı ve şifre yoluyla üye olunarak bir hesap açılıyor. Ardından kullanıcı sitesine bir isim vererek internette 'blog'unu yayınlamaya başlıyor.
* Siteye kullanıcı istediği ismi verebiliyor. Örneğin kullanıcı "yemek" adlı bir blog açmak isterse, ve bu isim herhangi biri tarafından alınmamış ise, 'yemek.tumblr.com' adresinde internette bir blog açılıyor.
* Bunun ardından kullanıcı kendisine bir tema seçerek 'blog'una içerik girişi yapabiliyor.
* Burada da giriş işlemi oldukça basit. Bilgisayarda yer alan bir metin, fotoğraf, video, link, ses kaydı blog sistemine hızlı bir şekilde yüklenebiliyor.
* Gönderilen Tweet'ler, Facebook'ta paylaşılan içerikler, herhangi bir chat programında yazılan metinleri birkaç saniye içinde bu sistemde blog ağında yayına almak mümkün oluyor.
* Bu sayede sosyal medya aktif bir kullanıcı tüm arkadaş gruplarını tek platformda toplayabiliyor.
* İngilizce olarak işe başlayan Tumblr.com'un şu anda desteklediği diller arasında Türkçe de bulunuyor.
* Kullanıcılar Tumblr'da açtığı siteyi sadece bilgisayardan değil iPhone, iPad gibi cihazlardan da yönetip, içerik girişi yapabiliyor.


       Ekleyen: jagermeister           Tarih: 2011-09-23 00:23:20        Yorumlar(0)

Microsoft Türkiye'den İki Yeni Proje

Mircosoft Türkiye, Türk Gençlerine Para Kazandıracak !

Mircosoft Türkiye, Türk Gençlerine Para Kazandıracak ! Microsoft Türkiye, Türk gençlerinin istihdamına ve para kazanmasına önemli katkı yapıcak iki yeni proje ile Türk ekonomisinin büyüme sürecine katkıda bulunmaya devam ediyor.
Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, bu iki proje ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:
“Şu anda bu projelerin içeri hakkında bilgi vermek istemiyoruz.
Ekonomide hat safhada bir atılım yaratacak projeler olduğuna inanıyoruz. Microsoft’un dünya genelinde projelerinin nasıl yankı yarattığı bilinen bir gerçek. Microsoft Türkiye’nin ‘Yeni ol, Önde ol’ misyonuna uygun olarak çalıştığı projelerin de Türkiye’de ses getireceğini ve fark yaratacağını düşünüyoruz”
Microsoft diğer ülkelerden farklı olarak, Türkiye'de; merkeze doğrudan bağlı olarak temsilcilik ve bölgesel ofis şeklinde örgütlenerek değil, bir Türk şirketi olarak çalışıyoruz.
Bu bize ayrı bir sorumluluk yüklüyor. Öncelikle Microsoft’un ekonomik ve toplumsal kalkınmaya daha fazla destek sağlaması için ekstra bir çabamız var.
Daha önemli bir konu ise Microsoft’un Türkiye’ye daha fazla yatırım yapmasını ve küresel bütçesinden ülkemize daha fazla kaynak ayırmasını sağlamayı amaçlıyoruz.
Bunun yolu da Türkiye’nin bilişim pazarını büyütmesinden ve daha çok proje yapılmasından geçiyor.
Ayrıca her yıl Türkiye’den daha fazla beyin gücünün Microsoft dünya ailesine katılması elimizden geleni yapıyoruz''
Türkiye'nin en büyük tekonolojik sorunlarından biri de bilişim yatırımlarının yeterince büyümemesi ve bilişimde korsan yazılımın yüksek düzeyde bulunması aşikar.
Bu konuda da açıklamalarda bulunan Özmen ; ''Türkiye, Avrupa'ya nazaran nüfus olarak çok dinamik ve genç bir yapıya sahip. Nüfusun yüzde 50’si 29 yaşın altında.
Bu bilişimin gelişmesi açısından da büyük bir avantaj. Ancak Türkiye’de bilişim sektörü henüz çok ufak. Kuruluşlar bilişime yatırımda yeterince kararlı değiller.
Ülkelerin dünya ekonomisi içindeki GSMH büyüklüğü yeri ile Microsoft içindeki yerinin genelde birbirini destekler nitelikte olduğunu görüyoruz.
Bu kuralı sadece Türkiye bozuyor. Türkiye halen GSMH büyüklüğü olarak dünyanın en büyük 17.ekonomisi durumunda.
Yıllardır Türkiye'nin kanayan yarası olan beyin göçü hakkında da çalışmaları olduğunu da belirten Özmen şöyle devam etti:
''Ters beyin göçü yapıyoruz, Apple Amerika'dan bir Türk'ü getiriyoruz. ABD’de bilişim sektöründe çok önemli bir ismi, Microsoft Türkiye’ye transfer etme sürecindeyiz. Son dönemde çok doğru ve değerli transferler yaparken, aynı zamanda ters beyin göçünü de başlatmış oluyoruz bir anlamda.
Bu arada yeni transferlerimiz de olacak. Microsoft olarak kadromuz zaten çok güçlüydü, şimdi bu transferlerle daha da güçlü hale gelecek. Türkiye’de kurumlar ve bireylerin yeni ve önde olabilmeleri için, bilişimin tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de en fazla yatırım yapılan alanlardan biri olması için çalışmalarımıza devam edeceğiz.
Çünkü Türkiye’nin dünya ülkeleri ile bilişimin gücü sayesinde rekabet edebileceğine ve önde olabileceğine inanıyoruz.
Microsoft'un sadece İstanbul patentli olmayacağının altını çizen Özmen, Anadolu’da illere yönelik daha aktif bir süreçte olacağını belirterek bu konuda şu bilgileri verdi;
Şimdiye kadar bursa ve kocaeli'ne ziyaret ettik, orada bulunan şirketler ile görüşme fırsatı yakaladık. Micrasoft gibi büyük bir
şirketin oradaki kişiler için ihtiyaçlarını öğrenmeye çalıştık.Katılımın ve ilginin üst düzeyde olduğunu gördük.
Microsoft, Anadolu’dan bakılınca kimilerinin gözünden ulaşılmaz bir yerde görünüyor olabilir. Biz bu yanlış öngörüyü ortadan kaldırmak, Anadolu’yu Microsoft’a ve Microsoft’u da Anadolu’ya daha da yakınlaştırmayı amaçlıyoruz.
Şuanda amacımız 12 ayda her ay bir il olmak üzere 12 ile gitmek olacak.Kayseri, Gaziantep, Eskişehir, Mardin, Samsun, Erzurum gibi gelişmeye açık sektörlerin yoğun olduğu iller öncelikli adreslerimiz olucak.
Geniş kapsamlı bu projede amaçlanan yol şöyle olucakdır; tüm Yönetim takımıyla yaklaşık 25 kişiyle gidilip. Her gittiğimiz ilde iki gün kalınacakdır. Öncelikle KOBİ’lerin rekabetçi güçlerini arttırarak onların dünyaya açılmalarına destek olmak istiyoruz.
Bu da bilişime ve teknolojiye yatırım konusunda onları ikna etmekten geçiyor.”


       Ekleyen: jagermeister           Tarih: 2011-09-21 19:45:54        Yorumlar(0)
Sayfalar: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | >>

 

Üye Giriş

Kullanıcı adı :
Şifre :
Üye Ol
Sifremi Unuttum

En Hit 10

+ Turkce mIRC 6.17
[201633]
+ Kelebek Script v
[57504]
+ mIRCTurk Script
[27667]
+ Turkce mIRC Scri
[17933]
+ Mawi Script V1.2
[3473]
+ Tutku Script v.1
[3436]
+ Selcuk Universit
[2449]
+ aBso ScRipT aBso
[2060]
+ ALemDeyiz mirc 1
[1628]
+ Zurna FinaL 6.0
[1545]

En Yeni 10

Top 10 Sunucular

+ kelebek.org
[664]
+ sohbet.net
[394]
+ superdal.net
[150]
+ mircworld.org
[111]
+ Tatli.gen.tr
[107]
+ duyum.net
[97]
+ DostmIRC.Com
[72]
+ esintim.net
[72]
+ IRC.Sevmedi.N
[50]
+ IRC.CokSeker.
[30]

İçerik Link :

mIRCmIRC  |  Türkçe mIRC | mirc indir © Copyright 2002 - 2006 mIRCTurk, Powered by Alka Grup

Dedicated Server Sponsored by Cesur


Blogunuzda, Web Sitenizde Asagidaki Kodu Ekleyerek Bize Destekte Bulunabilirsiniz.

yeni mirc türkce ,boŞ mirc scirpt ,modül yüklemek ircd ,türkçe mirc indiŞr ,mirciz mirc exe download ,facebook altuğ karaali ,helper mirc vindecy ,İrcde Script İndir ,sohbet mirc sayfası ,
bitanem net dow ,bitanem net dow ,Tüm scriptler irc ,IRCd Makaleler ,turce nırc ,mirc turkce sohbet indirme ,mırc t urk%2C ,